تبلیغات
سارا امیدوار - مطالب دی 1392
سارا امیدوار
ما امیدواریم، می توانیم با کار گروهی در مسیر موفقیت حرکت کنیم ...
درود بر شما دوست خوبم
» لطفا این تارنما را با عنوان " سارا امیدوار " لینک نمائید و اطلاع دهید
سپاسگزارم

ورزش و اقتصاد

دوشنبه 30 دی 1392

نویسنده: مرتضی صاحب | طبقه بندی:ورزشی، اخبار، 

اکنون در تمامی جوامع از ورزش به عنوان یک صنعت یاد می شود. صنعتی که بسیار پولساز و ثروت آفرین است. از بنگاه های مهم تولید تجهیزات و وسایل ورزشی گرفته تا باشگاه ها و کلوپ های ورزشی و فعالیت های مربوط به مربیگری و تیم داری و بازیکن پروری. اگر چه در این هیاهو گاهی اصل ورزش و معیارهای ارزشی ان گم می شود ولی کسانی که از این قافله عقب بیافتند بازی را از پیش باخته اند. بنابراین باید به سمت و سویی حرکت کنیم که ضمن رعایت هنجارها و ارزشها از قطار توسعه و پیشرفت جا نمانیم.

ورزش باعث افزایش طول عمر و کیفیت بهتر زندگی

دوشنبه 30 دی 1392

نویسنده: مرتضی صاحب | طبقه بندی:ورزشی، پزشکی، 

ورزش باعث افزایش طول عمر و کیفیت بهتر زندگی

آمار نشان می دهد که افراد فعال و پرتحرک به دلیل ابتلای کمتر به بیماری قلبی، سرطان، پرفشار خونی، دیابت و چاقی از زندگی طولانی تر برخوردارند. همچنین کیفیت زندگی در این افراد به دلیل داشتن عضلات قویتر، قلب و ریه آماده تر از سطح مناسب تری برخوردار است و مغز و دستگاه عصبی آنها در انجام وظایف خود شرایط بهتری را دارا هستند.
تحقیقات نشان می دهد که افراد ورزشکار و پرتحرک 17 سال بیشتر از افراد غیر ورزشکار همسن و سال خود عمر می کنند. بنابراین برخورداری از یک زندگی طولانی و با کیفیت تنها یک موهبت نیست بلکه پاداش انتخاب شیوه عاقلانه در زندگی است.
جوامع امروزی نسبت به تندرستی و تناسب جسمانی علاقه وافری از خود نشان می دهند قبلا تندرستی در مریض نبودن تعبیر میشد و بیمار نبودن، نشانه تندرستی بود ولی اکنون این دیدگاه تغییر کرده و سلامت نه تنها مریض نبودن، بلکه حد اعلای بهزیستی تعریف می شود. بنابراین با ورزش ضمن کمک به حفظ سلامتی و تندرستی به بالاترین سطح آسایش فکری و جسمی می توانیم دست یابیم.

ورزش و ارزش های اعتقادی و مذهبی

دوشنبه 30 دی 1392

نویسنده: مرتضی صاحب | طبقه بندی:ورزشی، پند ها و اندرز ها، 

ورزش و ارزش های اعتقادی و مذهبی

از روزگاران گذشته ورزش به نوعی با اعتقادات مذهبی آمیخته شده و همهی آیین ها و مذاهب به لزوم ورزش و تربیت بدنی تاکید داشته اند. در دین سالام نیز ورزش به عنوان یک پدیده مبارک و لازم تلقی گردیده و همگان به آن سفارش شده اند. حفظ سلامتی و تندرستی بدن در اسلام از واجبات بوده و از بدن به عنوان ابزار تکامل روح یاد شده است و تضعیف و ناتوانی بدن امری مذموم و زشت تلقی گردیده است. پیامبر گرامی اسلام، محبوبترین سرگرمی بندگان، نزد خداوند متعال را اسب سواری و تیراندازی می داند. امام سجاد (ع) می فرمایند: " ان لبدنک علیک حقا ". بدن تو بر تو حقی دارد و آن این است که آن را سالم و نیرومند و مقاوم در برابر شداید و سختی ها، و در کمال نشاط نگه داری. بسیاری از اعمال مذهبی انسان همچون جهاد، روزه، نماز و ... منوط به توانایی های جسمی اوست. یعنی شخصی از اجر و ثواب این فرائض بهره مند می شود که از سلامت جسمی برخوردار باشد. حضرت علی (ع) در دعای کمیل می فرمیاند: " یا رب قو علی خدمتک جوارحی ".( پروردگارا اعضا و جوارحم را برای خدمت به خودت قوی گردان ).
با توجه به مطالب فوق در می یابیم که ورزش و تربیت بدنی در اسلام به عنوان یک تکلیف مطرح شده و همگان به انجام آن در حد وسع و توان خود ترغیب و تشویق شده اند.

ورزش و ثبات شخصیت

دوشنبه 30 دی 1392

نویسنده: مرتضی صاحب | طبقه بندی:ورزشی، پزشکی، 

در تعریف شخصیت گفته می شود که شخصیت ساختار پویایی در سیستم روانشناسی فرد است که مشخص کننده رفتار و تذکرات خاص او می باشد و بدون شک شخصیت معتبرترین متغیر به کار گرفته شده برای تشریح علل موفقیت ها و شکست ها در مسابقات ورزشی می باشد.
به عقیده کارشناسان، ورزش به عنوان واسطه و عامل ارتباط بین فرد با خود و دیگران است تغییرات ناشی از ورزش بر شخصیت، به تدریج و آهسته و پس از سالها روی می دهد زیرا ورزش اعمال سیستم سمپاتیک، انتظارات و ارزش ها را تغییر می دهد.
مشخصه ی بازیکنی که دارای ثبات شخصیتی است عبارتند از : حداکثر کنترل در نمایش فردی و در روش بازی است. او دید وسیعی دارد و کاملا آرام و مطمئن همراه با سرزندگی، مسئولیت پذیر بوده و در مقابل فشارهای بازی، عکس العمل های خوبی از خود بروز می دهد و در اجتماع نیز خوب می تواند براعمال و رفتار خود تسلط داشته باشد.
بازی ها نیز فرصت غنی اجتماعی را فراهم می اورد که در تکامل شخصیت، سازگاری با شرایط گروهی، توسعه استانداردهای رفتاری، آفرینش احساس تعلق و تکامل موازین اخلاقی موثر است.

ورزش مفهوم مشترک بین ملل

دوشنبه 30 دی 1392

نویسنده: مرتضی صاحب | طبقه بندی:ورزشی، پزشکی، 

یکی از کارکردهای مهم ورزش و تربیت بدنی ایجاد یک محیط سالم با یک ادبیات و قوانینی که برای تمام افراد شناخته شده و مورد قبول است. ورزش شاید از معدود پدیده هایی است که رنگ و زبان و مرز و نژاد و عقاید مختلف نمی شناسد و هر کس بسته به توانایی های خود و تلاشی که به کار می بندد، مسیر موفقیت را طی می کند و میادین ورزشی صحنه ی  دوستی ها و تفاهم هاست و این نه تنها در داخل یک کشور یا در داخل یک قاره، بلکه فراتر از آن در صحنه بین المللی و جهانی می باشد و اصلا نفس تشکیل کمیته بین المللی المپیک، ایجاد دوستی و تفاهم بین ملل مختلف جهان، همراه با برابری، عدالت و یکرنگی با ورزش و تربیت بدنی است. المپیک شناخت مردم جهان را از صلح و دوستی با گرد آوردن نمایندگان آنها در یک نقطه تحکیم می بخشد.

 • تعداد کل صفحات : 6 
 • 1  
 • 2  
 • 3  
 • 4  
 • 5  
 • 6  

دوستان سارا

آخرین مطالب سارا

نویسندگان سارا امیدوار

برچسب های سارا

نظر سنجی سارا

  به دنبال چه موضوعی هستید ؟


آمار سارا امیدوار

 • کل بازدید :
 • بازدید امروز :
 • بازدید دیروز :
 • بازدید این ماه :
 • بازدید ماه قبل :
 • تعداد نویسندگان :
 • تعداد کل پست ها :

بهینه سازی و سئو elexa.ir | الکسا
طراحی و پیاده سازی وب سایت we20.ir | وبیست
سرور هاستینگ سرور هاستینگ